بهداشت و سلامت


بهداشت و سلامت

اطلاعات این صفحه به طور مستمر به روز رسانی می گردد (آخرین به روز رسانی 20 فروردین)

 

به تمامی اعضای محترم دانشگاه سیستان و بلوچستان

 

دانشگاه سیستان و بلوچستان همچنان در راستای اقدامات خود برای پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا تمامی تلاش خود را بکار خواهد برد

در این راستا برخی اقداماتی که به شکل مستمر و روزانه در دانشگاه سیستان و بلوچستان در حال اجرا می باشد به شرح ذیل به اطلاع کلیه اعضای دانشگاه می رسد:

1. گندزدایی روزانه تمامی فضاهای دانشگاه(فضاهای اداری و کوی اساتید) که عملیات اجرایی آن در شرایط فعلی همچنان برقرار می باشد.

2. تامین نیازها و کالاهای اساسی و محلول ضدعفونی ساکنین و پرسنل حاضر در دانشگاه از طریق سوپر مارکت اینترنتی آنیف (با سرویس ارسال به محل)

3. ساخت و توزیع ماسک به ساکنین و اعضای دانشگاه

4. تولید محتوای آگاهی رسانی و روانشناختی و نشر از طریق فضای مجازی

5. تب سنجی و غربالگری در درب های ورودی دانشگاه

موارد و اطلاعات مربوط به این ویروس را می توانید در لینک زیر مطالعه نمایید:

توصیه های عمومی و سوالات متداول در خصوص ویروس جدید کرونا COVID-19  در اینجا مطالعه نمایید.

با توجه به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی از 8 فروردین توصیه مرکز بهداشت دانشگاه به تمامی اعضای دانشگاه استمرار قرنطینه خانگی می باشد.

اطلاعات در خصوص طرح فاصله گذاری اجتماعی را در اینجا مطالعه فرمایید.

توصیه اکید شورا و مرکز بهداشت دانشگاه به تمامی اعضا ماندن در خانه در طول دوران قرنطینه خانگی به منظور شکستن زنجیره انتقال ویروس خواهد بود.

در حال حاضر با توجه به شیوع و گستردگی بیماری ویروسی Covid-19 و لزوم خانه نشینی افراد موجب می شود افراد وقت بیشتری را به خوردن مواد غذایی و استراحت اختصاص دهند که این امر خطر اضافه وزن و چاقی و شیوع بیماری های غیر واگیر (پرفشاری خون، دیابت نوع 2، بیماری های قلبی عروقی و...) را برای افراد در سال های آتی تشدید می کند و خانواده ها خصوصا والیدن باید در این زمینه هوشیار بوده و همراه با رعایت دو اصل تعادل و تنوع در برنامه غذایی روزانه، برنامه ورزشیمنظم داشته باشند لذا با رعایت رهنمودهای غذایی در زمان قرنطینه خانگی می توان سلامتی بهینه را برای خود و و خانواده به ارمغان بیاورید.

به همین منظور فایل آماده شده راهنمای تغذیه سالم در زمان قرنطینه خانگی به همت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان را مزالعه فرمایید:

راهنمای تغذیه سالم در زمان قرنطینه خانگی

به تمامی دانشجویان محترم دانشگاه:

در خصوص حضور فیزیکی دانشجویان در کلاس ها و خوابگاه ها، خواهشمند است تا زمان ابلاغ رسمی بازگشایی دانشگاه، محل اقامت خود را ترک نکرده و ضمن رعایت نکات بهداشتی و ماندن در خانه، در برگشت سریعتر شرایط عادی به وضعیت کشور مشارکت فرمایید و از آموزشهای دانشگاه به صورت غیرحضوری در سامانه کمک آموزشی الکترونیکی دانشگاه  http://vu.usb.ac.ir  استفاده نمایید.

متن این خبر را در اینجا مطالعه فرمایید.

معاونت های محترم دانشجویی و آموزشی دانشگاه نیز تسهیلاتی را برای دانشجویان در ترم جاری در نظر گرفته است که متعاقبا اعلام می گردد.

دانشجویان محترم دانشگاه می توانند از طریق پیوستن به کمپین دانشجویی در خانه بمانیم در این پویش دانشجویی شرکت نمایند. اطلاعات این کمپین بزودی از طریق کانال های ارتباطی و همین سامانه منتشر می گردد.

همچنین بدینوسیله به اطلاع دانشجویان علاقه مند در حوزه بهداشت و سلامت می رساند که به زودی و از طریق همین سامانه فراخوان ثبت نام دانشجویی کانون همیاران سلامت جسم اعلام می گردد لذا تمامی دانشجویان علاقه مند در این حوزه می توانند در این مهم مشارکت نمایند.