تاریخچه


تاریخچه

معرفی دانشکده:

به منظور توسعه و ایجاد بستری مناسب در راستای تحقق آرمان های انقلاب اسلامی و آبادانی کشور عزیزمان ایران و با توجه به استعدادها و پتانسیل های موجود در استان سیستان و بلوچستان با درایت دولت، مسئولان امر و در رأس آن دانشگاه سیستان و بلوچستان در سال 1393 اقدام به تأسیس دانشکده صنعت ومعدن خاش در شهرستان خاش نموده اند. با در نظر گرفتن این نکته که استان سیستان و بلوچستان به رنگین کمان معادن کشور شناخته می شود،

از مهم ترین اهداف تأسیس دانشکده صنعت و معدن خاش می توان فعال نمودن بخش صنایع و معادن استان با پرورش نیروی انسانی متخصص و توانمند بومی در جهت راه اندازی و بهره برداری از این منابع و ایجاد زمینه های جذب سرمایه های سرگردان در این دو بخش نام برد. یقیناً ایجاد فضای آموزشی تخصصی در کنار معادن غنی و نیروی کار مساعد می تواند نقش بسزایی در رشد و تعالی منطقه و شکوفایی استعداد های بالقوه در شهرستان و استان سیستان و بلوچستان منطبق بر اسناد بالادستی توسعه داشته باشد. در این پروژه سعی بر این بوده که دانشکده صنعت ومعدن به عنوان کالبدی که روح آن آموزش های فنی ومهندسی است نگریسته شود .

این دانشکده فعالیت خود را با بیش از 70 دانشجو در رشته های مهندسی معدن ،مهندسی کامپیوترو مهندسی صنایع در بهمن ماه 1393آغاز نمود وامید است با همت و تلاش مسئولان امر شاهد رشد وشکوفایی این منطقه باشیم.