ترمیم واحد


ترمیم واحد (حذف و اضافه)

 

زمان ترمیم (نیمسال تحصیلی 4022) : 28 بهمن لغایت 30 بهمن

 

 1. با توجه به تغییرات برنامه دروس در ترمیم و اعمال آن ها در سامانه گلستان و همچنین نمرات نهایی شده در ترم قبل، لازم است دانشجویان از وضعیت خود مطلع شوند. برای این منظور از گزینه گزارش ثبت نام دانشجویان با توجه به تغییرات دروس (گزارش ۷۴) استفاده شود. چنانچه ثبت نام دانشجویان مخدوش باشد باید حتما برنامه خود را اصلاح کند.
 2. در طول ترمیم، دانشجویان می توانند حداکثر 2 درس خود را حذف و حداکثر ۲ درس به دروس نیمسال خود اضافه نماید.

تغيير گروه يك درس از گزينه تغيير گروه درس واقع در نوار بالایی قسمت ترميم پنل كاربری صورت گيرد و فقط به عنوان يك اضافه محاسبه می شود. (در صورت حذف گروه قبلی و اخذ گروه جديد يك حذف و يك اضافه محاسبه خواهد شد)

 1. بدين منظور در سامانه گلستان مسير زير را انتخاب نماييد:   ثبت نام -->  عمليات ترمیم --> ترمیم
 2. طول زمان مجاز تکمیل فرآیند ترمیم توسط هر دانشجو از زمان شروع ترمیم ترمیم مشخص شده برای وی، 24 ساعت می باشد.
 3. دانشجویان کارشناسی (غیرفارغ التحصیل در پایان نیمسال 4022) توجه داشته باشند در صورتی که کمتر از حدنصاب لازم (12 واحد) درس اخذ کرده باشند، امکان ثبت انتخاب واحد خود را تا رعایت حد نصاب نخواهند داشت و دانشجویانی که کمتر از حد نصاب واحد داشته باشند بر اساس آئین نامه، تمام واحدهای ان ها حذف شده و به عنوان یک نیمسال کامل در سنوات تحصیلی دانشجو در نظر گرفته می شود.
 4. دانشجویانی که قصد اخذ درس به صورت معرفی به استاد را دارند حتما شیوه نامه دروس خودخوان و معرفی به استاد را مطالعه نموده تا دچار مشکل نگردد.
 5. باقی ماندن نام دانشجو در لیست انتظار گروه درسی پس از پایان ترمیم به منزله عدم ثبت درس می باشد. در اینصورت از مراجعه به آموزش کل جدا خودداری نمائید.
 6. با توجه به اینکه گروه های درسی با تعداد ثبت نامی کمتر از حد نصاب حذف خواهد شد لازم است دانشجویان گرامی وضعیت ثبت نام خود در این گروه ها را مشخص نمایند.

فقط دانشجویان کارشناسی فارغ التحصیل که نیاز به اخذ و یا حذف درس بیش از حد مجاز در ترمیم و یا عدم رعایت تقدم و تاخر و اخذ درس با تداخل زمانی دارند لازم است تا از پیشخوان خدمت سامانه گلستان نسبت به ثبت ادعای فارغ التحصیلی اقدام نمایند؛ تا پس از تائید عوامل آموزشی مرتبط، نهایتا در سیستم اعمال گردد. لازم است دانشجو تا حصول نتیجه از کارشناس گروه آموزشی، پیگیر موضوع باشد

دانشجویان غیرفارغ التحصیل نیز که در طول ترمیم با پیغام خطای "عدم رعایت پیش نیاز" روبرو می شوند لازم است به گزارش 284 سامانه گلستان خود مراجعه نموده و لیست دروس خارج از سرفصل خود را در قسمت انتهای گزارش فوق کنترل نمایند. در صورتی که درس پیش نیاز یا همنیاز درس در حال اخذ در بین دروس خارج از سرفصل دانشجو وجود دارد لازم است تا دانشجو موضوع را به کارشناس گروه آموزشی خود اطلاع داده تا اقدام لازم به عمل آید

 1. نهایی شدن ثبت نام پروژه دانشجویان منوط به درج کامل اطلاعات پروژه در زمان مقرر است.
 2. متقاضیان واجد شرایط اخذ درس کارآموزی و کارورزی باید تمام مراحل درخواست کارآموزی را تا قبل از ترميم واحد (حذف و اضافه) انجام دهند در غیر این صورت امکان اخذ واحد کارآموزی وجود نخواهد داشت.
 3. بر اساس آئین نامه آموزشی، دانشجو در هر نیمسال فقط مجاز به انتخاب یک عنوان (۲ واحد) از مجموع دروس معارف اسلامی است؛ تنها دانشجویان در آستانه فارغ‌التحصیلی (در نیمسال پایانی) در صورت اخذ مجوز از گروه آموزشی معارف می‌توانند حداکثر دو عنوان (4 واحد) از مجموع دروس معارف اسلامی را با اخذ مجوز از گروه معارف اسلامی با ارائه درخواست در سامانه گلستان اخذ نمایند.

استثنائات ثبت نام توسط دانشکده ها اعمال خواهد شد. دانشجویان درخواست های استثناء را در زمان ترمیم از طریق سامانه گلستان به کارشناس گروه آموزشی ارسال نمایند

 1. غیبت در جلسات دو هفته اول هر درس، به دلیل حذف و اضافه یا به هر دلیل دیگر مجاز نیست و در صورت پیشامد جزو 16/3 غیبت مجاز دانشجو محسوب می شود.
 2. لازم است دانشجویان محترم پس از اعمال تغییرات و انجام ترمیم گزینه پایان ثبت نام را اعمال و از نهایی شدن ثبت نام خود اطمینان حاصل فرمایند.
 3. با توجه به اینکه هیچ چک لیستی از طرف اداره آموزش در خصوص واحدهای اخذ شده در ثبت نام و ترمیم صادر نمی شود ضروری است دانشجویان پس از پایان عملیات ثبت نام 1402/12/11 لغایت 1402/12/14 جهت اطلاع از برنامه واحدهای ثبت شده نهایی دروس و برنامه امتحانات خود، با مشاهده گزارش 78 سامانه گلستان از وضعیت واحدهای انتخاب شده خود اطلاع یابند. پس از تاریخ مذکور هیچ حقی برای دانشجو در خصوص عدم تطابق واحد یا تاریخ امتحانات دروس اخذ شده و ثبت شده در سامانه گلستان وجود ندارد.

 

اطلاعیه ترمیم واحد (حذف و اضافه) نیمسال دوم 1402-1403