کارگاه ۲

دومین دوره کارگاه‎های آمادگی مسابقه ملی فناوری نانو نیز همانند دوره اول و با حضور با شکوه دانشجویان و محققان علوم مختلف در عرصه نانو در تاریخ ۹۲/۹/۲۷ در دانشگاه سیستان و بلوچستان توسط پژوهشکده فناوری نانو و با همکاری امور فرهنگی دانشگاه برگزار شد. حضور چشمگیر محققان شاخه های مختلف علم نانو همچون دانشجویان علوم پزشکی، دانشجویان معماری و دانشجویان کلیه رشته های فنی-مهندسی از دانشگاه های مختلف شهر زاهدان و همچنین سایر شهرهای استان، باعث تمایز و چشمگیر شدن این دوره از کارگاه ها نسبت به دوره پیشین و همچنین دوره های مشابه برگزار شده در سطح استان شد. مفاهیم علمی کاملا تخصصی در قالب چندین کارگاه با مضامین ذیل در این دوره توسط اساتید برجسته داخل و خارج از سطح استان به علاقه مندان آموزش داده شد:

- مفاهيم پايه نانو و سنتز نانو ساختارها
 
- كاربرد فناوري نانو در علوم پزشكي

از جمله ویژگی های بارز این کارگاه تبادل نظر مستقیم و بحث علمی و صمیمانه دانشجویان با اساتید بود که به گفته خود این عزیزان، این نشست صمیمانه جزو ویژگی هایی است که در کمتر محافل علمی برپاشده، دیده میشود.

جهت حضور در این کارگاه‎ها تعداد ۲۵۰ نفر شرکت‎کننده از دانشگاه های مختلف شهر زاهدان، از جمله دانشگاه سیستان و بلوچستان، دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان ثبت‎نام گردیدند.

 

هر یک از این کارگاه‎ها توسط یکی از اساتید مجرب دانشگاه سیستان و بلوچستان ارائه گردید

كه مورد استقبال دانشجويان دانشگاههاي استان سيستان و بلوچستان قرار گرفت:

۱-کاربردهای نانو در پزشکی و دندان پزشکی: سرکار خانم دکتر کوهکن

۲-شناسایی تغییرات شیمیایی بر روی DNA در جهت تشخیص و درمان: جناب آقای دکتر کردی
۳-سنتز قطعات مورد کاربرد در پزشکی: سرکار خانم دکتر فنایی
۴-نانو بایو سنسورها در پزشکی: جناب آقای دکتر نوروزی
۵-داروسازی در ابعاد نانو: جناب آقای دکتر غزنوی

در کنار برگزاری کارگاه‎ها نمایشگاهی از کتاب ‎های و محصولات نرم‎افزاری و کتاب ‎های الکترونیک در زمینه فناوری نانو برگزار گردید: