اخبار و اطلاعیه ها


اخبار و اطلاعیه

بیانیه دانشگاه سیستان و بلوچستان در محکومیت حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق

بیانیه  دانشگاه سیستان و بلوچستان در محکومیت حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق

 دانشگاه سیستان و بلوچستان، با صدور بیانیه ای، جنایت رژیم صهیونسیتی در حمله به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق و به شهادت رساندن هفت نفر از فرماندهان سپاه و مدافعان حرم را به شدت محکوم کرد


بسم الله الرحمن الرحیم
«إِنَّ اللَّهَ اشتَریمِنَ المُؤمِنینَ أَنفُسَهُم وَأَموالَهُم بِأَنَّ لَهُمُ الجَنَّةَ یُقاتِلونَ فی سَبیلِ اللَّهِ فَیَقتُلونَ وَیُقتَلونَ…» (توبه/۱۱۱)
خداوند از مؤمنان، جانها و اموالشان را خریداری کرده، که (در برابرش) بهشت برای آنان باشد؛ (به این گونه که) در راه خدا پیکار می‌کنند، می‌کشند و کشته می‌شوند.


بار دیگر رژیم ددمنش و سفاک صهیونیستی در پی شکست‌های ترمیم ناپذیر خود در غزه قهرمان و مقاوم با حمله به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق و نقض فاحش مقررات بین‌المللی، منجر به شهادت سرداران رشید اسلام «سرتیپ پاسدار محمد رضا زاهدی» و «سرتیپ پاسدارمحمد هادی حاجی رحیمی» و چندین نفر از مستشاران نظامی و دیپلمات‌های جمهوری اسلامی ایران و نیروهای سوری شدند. شهادت این رزمندگان مجاهد و خستگی‌ناپذیر میدان‌های نبرد حق علیه باطل و سربازان مکتب اهل‌بیت علیهم السلام و نظام انقلاب اسلامی در روز شهادت مولی الموحدین امیرالمومنین علی علیه السلام قلوب مومنین را محزون و جریحه دار ساخت.
این حمله هوایی به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق مجددا نشان داد که این غده بدخیم سرطانی که این روزها منحوسیت، رذالت و دنائتش بیش از پیش بر جهانیان آشکار گشته است به هیچ یک از قوانین بین المللی پایبند نیست و برای رهایی از مرگ زودرس دست به هر جنایتی می زند.
طوفان الاقصی تا آزادی قدس شریف فاصله چندانی ندارد و دیگر حتی افکار عمومی هم برای رژیم نامشروعی که در سراشیبی سقوط قرار گرفته مهم نیست. جنایات غزه آینه تمام نمای چهره منفور رژیم صهیونیستی است. دیگر هیچ نقابی لوث این جنایتهای بزرگ را از این چهره کثیف نخواهد زدایید.
بدون شک پاداش این شهیدان والامقام در مجاهدت و تلاش خالصانه و صادقانه خود در دفاع از نظام انقلاب اسلامی و برقراری امنیت پایدار ایران اسلامی و پشتیبانی از جبهه مقاومت و مردم مظلوم فلسطین جز شهادت و همنشینی با مولای متقیان امیرالمومنین علی علیه السلام نبوده و رژیم تروریست و قاتل اسرائیل که با زیرپاگذاشتن همه قوانین انسانی و بین المللی به ویژه در فلسطین از روی خشم و استیصال دست به چنین جنایت بزدلانه ای زده است، بداند که به حول و قوه الهی تا نابودی آن بنابر وعده الهی چیزی نمانده است؛ «وَلِیُمَحِّصَ اللَّهُ الَّذِینَ آمَنُوا وَیَمْحَقَ الْکَافِرِینَ» (آل عمران/۱۴۱).
دانشگاهیان دانشگاه سیستان و بلوچستان ضمن عرض تسلیت شهادت این عزیزان آسمانی به محضر حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا فداه و نایب بر حقش حضرت امام خامنه‌ای حفظه الله و همه همرزمان و امت شهیدپرور ایران اسلامی، اعلام می‌دارد ما دانشگاهیان  سراسر کشور از هر تصمیم مقام معظم رهبری حفظه الله قاطعانه حمایت می‌کنیم و آمادگی خود را همچون گذشته برای هرگونه جانفشانی در راه مبارزه با رژیم منحوس صهیونیستی اعلام می‌داریم.
در پایان از درگاه حضرت احدیّت برای آن شهیدان والامقام رضوان و غفران الهی و همنشینی با انبیا و اولیاء الله و برای خانواده معظم و بازماندگان آنها صبر جمیل و پاداش وافر و ثبات قدم در تداوم راه شهیدان مسئلت می‌نماییم.

روابط عمومی دانشگاه سیستان و بلوچستان

امتیاز به خبر :