اخبار و اطلاعیه ها


اخبار و اطلاعیه

نشست سراسری مدیران حراست دانشگاه ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علوم و فناوری در دانشگاه سیستان و بلوچستان

نشست سراسری مدیران حراست دانشگاه ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علوم و فناوری در دانشگاه سیستان و بلوچستان

    

 

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه سیستان و بلوچستان مراسم افتتاحیه نشست سراسری مدیران حراست دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری با حضور امام جمعه زاهدان، استاندار سیستان و بلوچستان و رئیس مرکز حراست وزارت علوم و هیأت همراه، رئیس بسیج اساتید در مورخه ۱۷ ۱۱ ۱۴۰۲ در تالار امام رضا (ع)دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار گردید.
غلامرضا رضایی رئیس دانشگاه ضمن خیر مقدم به میهمانان، تاریخچه مختصری از دانشگاه سیستان و بلوچستان از بدو تاسیس تا حال بیان نمود و در تبیین پیشرفت آموزش عالی کشور گفت: امروز دانشگاه سیستان و بلوچستان به اندازه کل آموزش عالی کشور در سال ۱۳۵۷ است.
محامی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر زاهدان، جایگاه حراست را جایگاه صیانت، حفاظت و راهنمایی خوانده و گفت: انجام امور بر اساس رویه تعادل و به دور از افراط و تفریط، انجام کارها براساس عقل و تدبیر و رعایت عدل و انصاف همراه با اخلاق نیکو از نکات کلیدی بوده که رعایت آنها تاثیرگذاری کارها را بیشتر خواهد کرد.
 محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان ضمن اشاره به وسعت و پراکندگی استان و وجود مرزهای آبی و خاکی با کشورهای همسایه به ظرفیت‌های موجود در بخش‌های مختلف از جمله معدن، کشاورزی و بنادر تاکید نمود و گفت ظرفیت‌های زیادی در استان برای توسعه وجود دارد که دانشگاه می‌تواند با پرورش و تربیت نیروهای خلاق و کارآفرین، باعث رشد و توسعه جامعه گردد. وی افزود مسئولیت سخت و مهمی بر عهده مدیران حراست دانشگاه است یکی از مهم‌ترین آنها حراست از فکر و اندیشه است.
فامیل کریمی مشاور وزیر و رئیس مرکز حراست وزارت علوم، ضمن ابلاغ پیام تشکر و قدردانی وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری از تلاش‌های ریاست دانشگاه سیستان و بلوچستان در سال‌های اخیر و تلاش‌های ایشان جهت آماده سازی دانشگاه برای برگزاری اجلاس روسأی دانشگاه‌های کشور از حضور مجدد خود در دانشگاه سیستان و بلوچستان ابراز خرسندی نمود. ایشان استاندار سیستان و بلوچستان را شخصیتی جهادی و ذوب شده در انقلاب دانست و خاطرنشان کرد که همت و مدیریت پرصلابت و پرقدرت ایشان استان را آماده و در مسیر توسعه و پیشرفت قرار داده است.فامیل کریمی در ادامه خطاب به مدیران حراست دانشگاه‌ها گفت: وقتی در مسئولیتی قرار می‌گیریم نمی‌توانیم بگوییم که خودمان هستیم و هدفمان باید رضایت خداوند باشد چون ما متعلق به مردم هستیم. وی با بیان هدف از این نشست و چرایی برگزاری آن در دانشگاه بزرگ سیستان و بلوچستان را، ظرفیت‌های بالای این استان و علی الخصوص دانشگاه سیستان و بلوچستان دانست.در ادامه یادآوری نمود در نشست قبلی موضوع عبور از بحران و اغتشاشات را داشتیم که یک برجستگی خوب و شایسته در شناسنامه حراست ثبت و ضبط گردید چرا که توانستیم به آسان‌ترین روش از مشکلاتی که دشمن برای ما ایجاد کرده بود،گذر کنیم.و اما امروز باید به سمت ظرفیت سازی برویم و در حوزه فناوری و کارآفرینی و البته در همه بخش‌ها مخصوصاً دانشگاه‌ها تلاش نماییم ایشان افزود باید به وظیفه صیانت و حفاظت  که شاخصه اصلی حوزه حراست است  معنی و مفهوم ویژه ببخشیم. و طبق فرمایش و دستور مقام معظم رهبری وظیفه ماست که چون گذشته در مسئله انتخابات پر اهمیت اسفند ماه امسال، در چهارچوب وظیفه‌ای که برای ما تعیین شده با جدیت و همت بیشتری عمل نماییم.

امتیاز به خبر :

تصاویر مرتبط