اخبار و اطلاعیه ها


اخبار و اطلاعیه

کارگاه بین المللی آنالیز تابعی و ساختارهای توپولوژیک

کارگاه بین المللی آنالیز تابعی و ساختارهای توپولوژیک

کارگاه بین المللی آنالیز تابعی و ساختارهای توپولوژیک در روزهای چهاردهم و پانزدهم اردیبهشت ماه،  بصورت مجازی و با هدایت دانشکده ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سیستان و بلوچستان در روزهای چهاردهم و پانزدهم اردیبهشت ماه، کارگاه بین المللی آنالیز تابعی و ساختارهای توپولوژیک  به صورت مجازی با هدایت دانشکده ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر و با مدیریت دکتر مجتبی باخرد و دکتر امید ضابطی برگزار گردید. مهمانان ارائه کننده سخنرانی در این کارگاه، ریاضیدانان مطرحی از کشورهای ترکیه ( آنکارا و استانبول)، روسیه (ولادی قفقاز)، اردن، ایران (تبریز، اردبیل و زاهدان) بودند. موضوعات مطرح شده توسط سخنرانان، طیف وسیعی از مباحث روز و مورد استناد آنالیز تابعی و ساختارهای توپولوژیک را در بر داشت. از مهمترین ویژگی های این کارگاه، می‌توان به ارائه‌های مسلط و سودمند (به دو زبان انگلیسی و فارسی)، شرکت دانشجویان تحصیلات تکمیلی و آشنایی با مباحث روز شاخه‌های مختلف اشاره کرد. همچنین، گروه هندسه دانشکده همکاری خوب و سازنده‌ای در ارائه مطالب مربوط به موضوع کارگاه داشتند که نشان دهنده گستردگی دامنه ریاضیات از یک سو و اشتراک موضوعات ریاضی و کاربرد پذیری آنها از سوی دیگر می‌باشد.
دانشکده ریاضی امید دارد با تکیه بر توانمندی و پتانسیل همکاران در پیشبرد ریاضیات و کاربرد پذیری آن و همچنین همکاری‌های بین‌المللی در جهت پیشبرد اهداف دانشگاه، گام‌های موثری بردارد.
گفتنی است که این کارگاه نمونه‌ای از فعالیت‌های بین‌المللی دانشکده می‌باشد.

امتیاز به خبر :

تصاویر مرتبط