اخبار و اطلاعیه ها


اخبار و اطلاعیه

مراسم گرمیداشت سالروز 16 آذر در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد

مراسم گرمیداشت سالروز 16 آذر در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد

مراسم گرمیداشت سالروز 16 آذر ماه که همزمان با شب رحلت حضرت فاطمه معصومه (س) تقارن داشت در تاریخ 15 آذر ماه 98 ساعت 30:18 با حضور پرشور دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان و با حضور آیت الله محامی نماینده محترم ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زاهدان در تالار ملاصدرا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه، در این جلسه ابتدا پس از قرائت قرآن و سرود ملی ریاست محترم دانشگاه ضمن عرض تبریک به مناسبت روز دانشجو و تسلیت ارتحال حضرت معصومه (س) ، به شرکت کنندگان و میهمانان برنامه خوشامد گفتند و از دانشجویان به عنوان عنصرهای فعال در عرصه علمی و فرهنگی یاد کردند و گفتند که آینده در گرو فعالیت و خلاقیت شما دانشجویان عزیز دانشگاه سیستان و بلوچستان است.

سپس نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان آیت الله محامی به جایگاه رفته و فرمودند مطالبه گری اصلی ترین رسالت دانشجو است. دانشجو همان طور که از اسمش مشخص است اهل دانش و علم است و باید از دوره دانشجویی و فرصت علم به خوبی استفاده نماید.

ایشان تصریح کردند: یکی دیگر از نعمات الهی این است که دانشجو اهل فهم مسائل اجتماعی و سیاسی می باشد بر این اساس بید تلاش کرد تا این دغدغه و بینش سیاسی و اجتماعی تقویت شود و در این راستا بزرگترها باید حامی و پشتیبان آنها باشند .

پس از بیانات آیت الله محامی،  16 تن از دانشجویان فعال حوزه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی شامل نمایندگان انجمن های علمی، کانونهای فرهنگی و هنری، تشکل های اسلامی، نشریات دانشجویی و شورای صنفی دانشگاه به ایراد سخن پرداختند و مطالبات و خواسته های خود را مطرح کردند .

پایان بخش برنامه تقدیر از نخبگان دانشجویی حوزهای فرهنگی ، آموزشی  و پژوهشی بود که هدایا و لوح تقدیر خود را دریافت کرده و 16 آذری دیگر در دفتر خاطرات دانشجویان این دانشگاه ماندگار شد.

 

امتیاز به خبر :

تصاویر مرتبط