شماره: 12041
1398/10/14
معرفی و نقد کتاب خوشه‌های خشم
معرفی و نقد کتاب خوشه‌های خشم

  • عنوان کتاب: خوشه‌های خشم
  • نویسنده: جان اشتاین‌بک
  • ترجمه : عبدالحسين شريفيان
  • ناشر : موسسه انتشارات نگاه
  • سال نشر:1379
  • اطلاعات کتاب در کتابخانه  :

موجودی

رده کتاب

دانشکده ادبيات

:

نسخه ۱ - (شماره ثبت: ۱۴۸۳۹۹)

کتابخانه مرکزي

:

نسخه ۱ - (شماره ثبت: ۱۴۸۴۰۰)

 

 

PS

3503

9خ23س/

 

 

 

 

 

درباره کتاب

خوشه های خشم اثری آن چنان پرصلابت و نیرومند است که به حق نمونه و سرمشق فرهنگ و ادبیات آمریکایی به شمار آمده است . نخستین بار که خوشه های خشم انتشار یافت در آمریکا و بریتانیا طوفانی برپا ساخت. این داستان ، شرح حال خانواده ای کشاورز است بر اثر هجوم سایر کشاورزان خرده پا و کارگران کشاورزی زمین های خود را رها می کنند و چون تمامی امید و آرزوی خود رااز ماندن در آن جا بر باد رفته می ببنند به سوی سرزمین افسانه ای کالیفرینا روی می آورند ....خواننده خود باید داستان را صبورانه تا آخر بخواند و درباره ارزش آن ها به داوری بنشیند .( مقدمه  – صفحه 6)

در بخش های از کتاب می خوانید:

یه چیزی تو زندون یاد گرفتم که میخوام بهت بگم، آدم هیچ‌وقت نباید به اون روزی که آزاد میشه فکر کنه. اینه که آدمو دیوونه میکنه. باید به فکر امروز بود و بعد به فردا. باید همین کارو کرد. این کاریه که آدمهای کارکشته میکنن. تازه‌واردها سرشونو به دیوار میکوبن و هی میپرسن چه‌قدر دیگه باید بمونیم. چرا به روزی که هنوز نیومده فکر می‌کنی؟ 

هر روز آدم چیزهای تازه‌ای یاد میگیره، ولی یه چیز هس که من خوب میدونم، وقتی آدم محتاج میشه، یا گرفتاری و بدبختی و غمی داره، باید دردشو پیش آدمهای ندار ببره. اینها هسن که به آدم کمک میکنن، فقط اینها.

 

حق انتشار محفوظ است ©