دانشگاه سیستان و بلوچستان

تاریخ: 24 اردیبهشت 1401

برگزاری نخستین روز از همایش جهاد تبیین

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، نخستین روز از همایش ۳ روزه جهاد تبیین با عنوان دومین همایش کارآفرینی روستایی و با محوریت روستای خلاق و ارتقای مهارت‌های نرم دهیاران در روز ۲۴ اردیبهشت‌ماه در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد.
این همایش با سخنان سردار شفاهی، فرماندهی سپاه سلمان استان، حجة‌الاسلام دکتر بامری مسئول دفاتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان و مهندس ارجمندی معاونت مدیریت و توسعه منابع انسانی استانداری آغاز شد.
در بخش سخنرانی‌های علمی ابتدا مهندس عسکری مدیر شرکت فرا در رابطه با طراحی استاندارد بوم‌گردی و ویژگی‌های کمپ‌های بوم‌گردی در شرایط خاص معماری و اقلیمی استان مطالبی را بیان کرد. سپس خانم مهندس شورابی، مدرس بازاریابی سخنرانی خود را به موضوع بازاریابی و کاربرد NFT در تجاری سازی اختصاص داد و گفت ارزش‌های بکر و فراوانی در استان برای تبدیل به ثروت وجود دارد که جوانان بومی باید از آنها استفاده‌ی مطلوب را ببرند.
مهندس زراعتکن مدیرعامل شرکت دهستان نیز طی سخنانی از تجربیات فراوان خود در زمینه‌ی پژوهش‌های میدانی در استان در رابطه با تبدیل محصولات بومی به محصولاتی قابل عرضه در بازار‌های گسترده بیان کرد.
سپس ۳ نفر از کار‌آفرینان موفق استان به نام: مهندس سحر نارویی، موفق به ثبت برند و تولید پوشاک در روستای منزلاب، آقای شاهوزهی، کارآفرین در زمینه‌ی تولید زعفران، تولیدات دامی و پرورش ماهی‌های خاویاری و آقای ملک‌زاده از سراوان با فعالیت در زمینه تولید کلوچه‌های خرمایی به معرفی تجربیات و ارائه طریق برای علاقمندان به فعالیت‌های اقتصادی پرداختند.
همایش جهاد تبیین در روز شنبه ۲۴ اردیبهشت‌ماه آغاز و تا ۲۷ این ماه ادامه خواهد داشت.

عنوان در صفحه اصلی: برگزاری نخستین روز از همایش جهاد تبیین