اخبار و اطلاعیه ها


اخبار و اطلاعیه

نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری دانشگاه ها و مراکزعلمی کشور

نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری دانشگاه ها و مراکزعلمی کشور

نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری دانشگاه ها و مراکز علمی کشور در  روز دوشنبه سوم دی ماه 1397 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران با حضور پرشور فعالان، اساتید و دانشجویان آغاز به کار نمود .

به گفته دکتر آرمان بهاری نماینده دانشگاه در نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار ، نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری دانشگاه ها و مراکزعلمی کشور با اهتمام و همکاری مرکز توسعه فناوری ریاست جمهوری، دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف)، در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی برگزارشد.

وی گفت: دانشگاه سیستان و بلوچستان با ارائه 46 طرح که در طی 3 سال گذشته تاکنون ثبت گردیده، در نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار حضور پیدا نمود، که از این تعداد 10 طرح مربوط به سال 1397 می باشدکه اکثر این طرح ها موفق به ارزیابی سطوح بلوغ فناوری یا (TRL: Technology Readiness Level) و کسب امتیاز بالا نسبت به سال‌های گذشته شده‌اند.

گفتنی است بالاترین سطح امتیاز TRL9 می‌باشد که بعضی از این طرح‌ها امتیاز 8 را به خود اختصاص داده‌اند که جای تقدیر و تشکر از زحمات همکاران محترم و دانشجویان ارجمند برای ارائه‌ی این طرح‌ها، وجود دارد.

شایان ذکر است در این دوره ازنمایشگاه‌دستاوردهای پژوهشی هفته پژوهش تعداد ۵۱ دانشگاه، ۱۵ پژوهشگاه، ۴۰ پارک علم و فناوری، ۷۹ مرکزرشد و ۱۴ مؤسسه تحقیقاتی، دانش و فناوری‌های خودراعرضه نمودند که از این میان  ۳ هزار و ۱۹۹ طرح توسط دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری، مراکزرشد و مؤسسات تحقیقاتی ارائه‌شده است.

 

امتیاز به خبر :

تصاویر مرتبط