اخبار و اطلاعیه ها


اخبار و اطلاعیه

مراسم تجليل از پژوهشگران برتر دانشگاه سیستان و بلوچستان

مراسم تجليل از پژوهشگران برتر دانشگاه سیستان و بلوچستان

مراسم تجليل از پژوهشگران برتر، شامگاه روز چهارشنبه ٢٨ آذرماه ٩٧ در تالار امام رضا (ع) دانشگاه سيستان و بلوچستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، دكتر  عليرضا بندانى رئيس دانشگاه طي سخنانی در مورد تأثیر نقش پژوهش در توسعه و پیشرفت جامعه گفت: نقش دانشگاه عموماً در سه مساله مهم ارزيابی و تقسیم‌بندی می‌گردد.  اول: پيشبرد مرزهاى دانش دوم: حل چالش‌های ملى، منطقه‌ای و بین‌المللی و سوم ارتقای فرهنگي و اجتماعی جامعه.
ايشان افزود: در حل و فصل چالش‌ها نكته مهم آن است كه دانشگاه بتواند هم توانمندی‌ها وهم پتانسیل‌های استان را ارزيابي و بتواند راه‌حل‌های مطلوب را در جهت برطرف نمودن مشكلات پيشنهاد نمايد.
وی  خاطرنشان نمود: در دانشگاه سيستان و بلوچستان حدود ٨٠٠ دانشجوى دكترى و ٣٠٠٠ دانشجوى ارشد (پژوهش محور) مشغول به تحصيل هستند، اگر همكاران دانشگاهی بتواند ٤٠٠٠ طرح پژوهشی مرتبط با مسائل و مشکلات استان براى اين دانشجويان ايجاد نمايند،  خواهيم ديد كه دانشگاه چه نقش مهمی در مسير  برطرف نمودن مشكلات استان ايفا می‌نماید.
ایشان در مورد نقش اساتيد و همکاران هیئت‌علمی هم گفت: ما از تمام اعضاى هیئت‌علمی، گروه‌ها و دانشکده‌ها می‌خواهیم تا با ترسيم يك برنامه راهبردى مشخص و در يك برنامه میان‌مدت، پتانسیل‌های بالقوه استان را به مرحله فعليت رسانده،  و از اين طريق در مسير  شكوفايی اقتصاد منطقه و استان كمك نمايند.
حجت‌الاسلام صادقی مسئول دفتر نهاد نمايندگی ولی‌فقیه در دانشگاه هم در آئينه احاديث و روایات اسلامی مطالب خود را در قالب مقاله‌ای برگرفته از سخنان يكی از بزرگان اسلامی مطرح نمود.
دكتر كردى معاون پژوهش و فناوری دانشگاه طی سخنانی كوتاه در مورد لزوم توجه به امر پژوهش در جامعه گفت: كشورهاى پيشرو و مترقی با توجه به امر پژوهش حرف‌های زيادى براى گفتن دارند
وى افزود: ما نيز می‌توانیم با ترسيم نقشه راه و توجه و برنامه‌ریزی منسجم در مورد مساله مهم پژوهش اين مسير را در حداقل زمان ممكن طی نموده و استعدادهاى بالقوه را به فعليت برسانيم.
گفتنی است در اين مراسم، دكتر رحيمی استاد پژوهشگاه مواد و انرژی، سركار خانم دكتر شريعتی و دكتر ميثم نوروزى فر پژوهشگر برتر هم به ايراد سخن پرداختند.
در خاتمه نيز  از پژوهشگران برتر دانشگاه با اهداء لوح سپاس تجليل و قدردانی گرديد.

 

اسامی  پژوهشگران برتر دانشکده‌ها :
-
 دكتر ميثم نوروزى فر - پژوهشگر برتر دانشگاه.
-  دكتر حسين آتشی - پژوهشگر پيشكسوت نمونه.
-  خانم دكتر حميده سراوانی - دانشكده علوم.
-  دكتر جواد احمدى شكوه - دانشكده مهندسی برق و کامپیوتر.
-  دكتر داود محبي كلهر - دانشكده مهندسی شهيد نيكبخت.
-  دكتر جواد شهركی - دانشكده اقتصاد.
-  دكتر زهرا نیک منش - دانشكده علوم تربيتيی و روانشناسی.
-  دكتر حامد احمدزاده - دانشكده رياضی.
-  دكتر حسين خاكپور - دانشكده الهيات و معارف اسلامی.

 

 

امتیاز به خبر :