اخبار و اطلاعیه ها


اخبار و اطلاعیه

همایش گرامیداشت روز مادر و تجلیل از مقام والای زن

 همایش گرامیداشت روز مادر و تجلیل از مقام والای زن

همایش گرامیداشت روز مادر و تجلیل از مقام والای زنان ظهر روز شنبه 19 اسفند ماه در تالار ملاصدرای داشگاه برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در این مراسم مهندس دانیال محبی استاندار سیستان و بلوچستان طی سخنانی در مورد این روز ارزشمند گفت: نقش مادران، نقش پیوند و مودت و سازندگی است و خداوند مهربان زن و مرد را مکمل یکدیگر قرار داده تا هر دو طرف کاستی‌های هم را جبران نمایند.

ایشان با اشاره به خصوصیاتی که خداوند در وجود زنان به ودیعه نهاده افزود: زنان از مسیر گفتگو به آرامش می‌رسند و مردان از طریق قوه بصری، ضمن آن که اگر در خانواده‌ای مرد نباشد زنان استقامت و تحمل و شکیبایی در حل مشکلات و مدیریت کردن اقتصاد خانواده را دارند.

وی زنان را کانون عاطفه و پشتیبانی از خانواده قلمداد نمود و خاطر نشان کرد که در شرایط فعلی زنان نقش کلیدی در عرصه جامعه ایفاء می نمایند.

دکتر بندانی نیز طی سخنانی در مورد این روز با اشاره به این اصل که نیمی از جمعیت جامعه را زنان تشکیل می‌دهند افزود: این قشر فرهیخته برای رسیدن به حق و حقوق خود در جامعه همچون مردان سعی و تلاش می‌نمایند و این شرایط بعد از انقلاب اسلامی به مراتب مهیا تر شده، ایشان آمار قبولی زنان در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی را گواهی بر این مدعا دانست.

وی در بخش دیگری ازسخنانش با اشاره به این نکته مهم که در کشورهای توسعه یافته یکی از معیارهای سنجش توسعه یافتگی، میزان توجه و اعتباری است که آن کشور به زنان خود در عرصه های مختلف نشان میدهد، افزود: هرکشوری که به زنان خود اعتبار بیشتری بدهد میزان توسعه یافتگی آن در مقایسه با سایر کشورها به مراتب بیشتر است.

خانم دکتر پویا مشاور استاندار در امور زنان هم طی سخنانی این همایش را بزرگداشتی برای کرامت و مقام والای زنان توصیف نمود و با ارائه گزارشی به فعالیت‌ها و برنامه‌های ویژه ی این روز همچون: همایش‌ها، کارگاه‌های پژوهشی، دیدار‌ها و بازدیدهای فرهنگی، افتتاح پروژه‌ها، خدمات رفاهی و... اشاره نمود که در طی هفته بزرگداشت مقام زنان استان برگزار شده است.

گفتنی است سخنرانی و عرض خیر مقدم توسط خانم دکتر بان‌پروری مشاور رئیس دانشگاه در امور زنان، اجرای برنامه‌های فرهنگی و اهداء لوح سپاس به زنان برگزیده از دیگر برنامه های این همایش بود.

امتیاز به خبر :