اخبار و اطلاعیه ها


اخبار و اطلاعیه

تفاهم نامه همکاری علمی ، پژوهشی دانشگاه با اداره کل زندان های استان به امضاء رسید

تفاهم نامه همکاری علمی ، پژوهشی دانشگاه با اداره کل زندان های استان به امضاء رسید

در راستای اهداف سند چشم انداز و سیاست های کلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران  و در جهت بهره مندی مستمر و ارتباط بین موسسات علمی ، آموزشی و پژوهشی در مسیر ارتقاء کمی وکیفی هدف ها و برنامه های مشترک، تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه سیستان و بلوچستان و اداره کل زندان های استان پیش از ظهر امروز سه شنبه به امضاء روسای دوطرف رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سیستان و بلوچستان ، در این مراسم دکتر غلامرضا رضائی رئیس دانشگاه طی سخنانی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری( مد ظله العالی) در مورد جامعه محور بودن دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور گفت: دانشگاه سیستان و بلوچستان اقدامات خوبی را در این مسیر انجام داده است که ایجاد مجتمع نوآوری و فناوری ، مرکز رشد و مرکز کارآفرینی  از مهمترین آنهاست.

وی افزود درماه های اخیر هم با پیگیری های صورت گرفته، مجوز راه اندازی «مدرسه مهارت» از سوی  وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای دانشگاههای ، مشهد، همدان ، گلستان و سیستان و بلوچستان صادر گردیده است .

دکتر رضائی همچنین از راه اندازی دفتر « تسهیل گری اجتماعی » خبر داد که می تواند نقش موثری در مسیر جامعه محور بودن دانشگاه ایفا نماید.

ایشان ضمن استقبال از همکاری علمی و پژوهشی دانشگاه با اداره زندان ها گفت: ان شاء ا... با وجود مدرسه کسب و کار و هدایت پایان نامه های دانشجویان تحصیلات تکمیلی به سوی مشکلات استان و همچنین بحث تسهیل گری  اجتماعی، دانشگاهها بتوانند در مسیر جامعه محور شدن حرکت نموده و از این طریق در حل برخی از دغدغه های استان قدم بردارد.

در ادامه این نشست طرفین ضمن بازدید از نمایشگاه مدرسه کسب و کار، تفاهم نامه همکاری امضاء نمودند.

از مهم ترین بندهای تفاهم نامه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- بهره مندشدن طرفین از توانمندی های پژوهشی یکدیگر از قبیل امکانات آزمایشگاهی، تخصصی، بالینی، کارگاهی، کتابخانه ای و فضای فیزیکی (درصورت موجود بودن امکانات).

- حمایت از اجرای طرح های تحقیقاتی مشترک.

- توسعه همکاری های مشترک علمی و پژوهشی استانی و ملی.

- برگزاری همایش ها و کارگاه های آموزشی و پژوهشی مشترک.

- همکاری در زمینه فناوری اطلاعات و برگزاری نمایشگاه ها.

- همکاری پیرامون تعیین اولویت های تحقیقاتی طرفین جهت هدایت و تبیین طرح های تحقیقات مشترک.

- همکاری در خصوص تالیف، ترجمه و انتشار کتب و نشریات علمی، پژوهشی.

- همکاری در راستای توانمند سازی و ایجاد بستر مناسب پژوهشی در مراکز توسعه تحقیقات اجتماعی و مراکز توسعه تحقیقات بالینی.

- هر مورد همکاری با انعقاد قرادادی جداگانه بین دانشگاه و اداره کل زندان های استان آغاز خواهد شد که در آن سهم هریک از طرفین در اجرا ، نحوه تامین هزینه ها و بهره برداری از نتایج تعیین خواهد شد.

 

 

امتیاز به خبر :

تصاویر مرتبط