اخبار و اطلاعیه ها


اخبار و اطلاعیه

نشست کارآفرینی و تجاری سازی در مجتمع فن آوری و نو آوری برگزار شد

 نشست کارآفرینی و تجاری سازی در مجتمع فن آوری و نو آوری برگزار شد

نشست کارآفرینی و تجاری سازی با حضور خانم یاری بخت نماینده «آرت مد اینترنشنال فرانسه» در مجتمع نوآوری و فن آوری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سیستان و بلوچستان، در این مراسم که تنی چند از معاونان دانشگاه ، روسای دانشکده ها، مدیران فرهنگی کارآفرینی و اعضای هیئت علمی حضور داشتند، دکتر قاسمی مدیر دفتر همکاری های بین الملل دانشگاه طی سخنانی در مورد جایگاه آموزش در فضای مجازی گفت: فضای آموزش های مجازی بستری را برای دانش افزائی آن دسته از دانشجویانی فراهم نموده که راغب نیستند در محیط های دانشگاهی وارد شوند.

خانم شهلا یاری بخت نماینده « مدآرت اینترنشنال در فرانسه » به عنوان یکی از مدعوین این نشست هم به سخنرانی با موضوع « مد آرت و توسعه همکار یهای بین المللی » پرداخت و گفت: از آن جائی که پس از جهانی شدن بازارها ، دانشگاههای دولتی نمی توانستند جوابگوی بازار کار باشند لذا به منظور برطرف نمودن این خلاء دانشگاههای خصوصی تاسیس و در راستای اهداف بازار به مدیریت و برنامه ریزی پرداختند.

ایشان گفت: یکی از این دانشگاه های خصوصی که در کشور فرانسه تاسیس شده و ما با آن در ارتباط هستیم دانشگاه « مدآرت » با سابقه 23 ساله است.

وی افزود: این دانشگاه در ابتداء کار مدیریت بازار پوشاک را عهده دار بود ولی در ادامه برای طراحی و رشته های جانبی و به منظور پشتیبانی، دایره ی فعالیتش را گسترش داد.

خانم یاری بخت ارائه دادن یک کالا به بازار جهانی را مستلزم داشتن سیستم های ارتباطی قوی، پشتیبانی مالی و ابزار های جانبی هنری و دیجیتالی دانست .

وی از بحث آموزش دانشگاهی و پشتیبانی موسسات خصوصی برای حضور بهتر و موثر در عرصه جهانی به عنوان ابزاری نام برد که می تواند مستقیما با بازار کار در ارتباط باشد.

ایشان تصریح کرد: طی سفرهای گوناگونی که در سالهای 2008 و 2009 به ایران داشتم تصمیم به ایجاد همکاری و ایجاد برخی رشته ها ی مرتبط با این کار در دانشگاه ها برآمدم که خو شبختانه راه اندازی برخی از رشته ها در دانشگاه امیر کبیر امکان پذیر شد.

وی با مهم دانستن وقت و زمان در دنیای امروز گفت:  اگر این سیستم و نحوه آموزش در دنیا راه اندازی و استفاده نشود بعضی از اهداف کمر نگ شده و سرعت عمل از بین می رود .

ایشان در پایان سخنانش با اشاره به استعدادهای خوب استان خاطر نشان کرد: امروز در خدمت شما هستم برای معرفی چند رشته دانشگاهی برای همکاری بیشتر و بهتر که امیدوارم شرایط لازم برای این همکاری فراهم شود.

در ادامه مراسم دکتر محمدی، دکتر علوی و دکتر مازندرانی به ایراد سخن پرداخته و در پایان با برگزاری پنل پرسش و پاسخ این نشست خاتمه یافت.

گفتنی است این نشست از روز پنج شنبه آغاز و قراراست تا روز شنبه ادامه یابد.

 

امتیاز به خبر :